لیفتراک برقی لیفتراک های برقی لیفتراک هایی هستند که با باتری کار می کنند، باتری وظیفه ذخیره انرژی الکتریکی محدود و استفاده از آن در زمان مناسب را دارد. باتری لیفتراک برقی با ترکیبات شیمیایی ساخته می شوند.

توسعه سریع فناوری الکترونیکی موجب شده است که کارکرد لیفتراک های برقی راحت تر و بیشتر از قبل شود. دامنه کاربرد لیفتراک های برقی روز به روز گسترده تر می شود. از این جهات، تقاضای بازار برای لیفتراک برقی رشد سریعی دارد و سهم بازار لیفتراک برقی نسبت به بقیه انواع لیفتراک ها بیشتر شده است.

داخل باتری عموماً ۲۲ تا ۲۸ درصد اسید سولفوریک رقیق است. فرآیند لیفتینگ کالا توسط لیفتراک برقی را می توان در هشت مرحله به صورت خلاصه تشریح کرد:

۱) با نزدیک شدن به کالا، پس از راه اندازی لیفتراک، با توجه به موقعیت بار، لیفتراک برای توقف به جلوی بار رانده می شود.

۲) پس از توقف لیفتراک، دنده را خلاص کرده، اهرم شیب را به سمت جلو فشار دهید.

۳) ارتفاع شاخک ها را تنظیم کنید، اهرم بالابر را به سمت عقب بکشید، و شاخک را به گونه ای بلند کنید که نوک شاخک با فضای خالی بار یا سوراخ پالت در یک راستا قرار گیرد.

۴) شاخک را بالا ببرید و اهرم دنده را روی دنده اول بگذارید. لیفتراک به آرامی به جلو حرکت می کند، به طوری که شاخک وارد شکاف یا سوراخ پالت می شود. هنگامی که بازوی شاخک با محموله تماس پیدا می کند، لیفتراک ترمز می کند.

۵) شاخک را بلند کنید، اهرم بالابر را به سمت عقب بکشید، به طوری که شاخک تا ارتفاع لیفتراک بالا رود.

۶) اهرم شیب را به سمت عقب بکشید.

۷) با عقب رفتن از موقعیت محل قرارگیری بار خارج شوید.

۸) ارتفاع شاخک را تنظیم کنید، اهرم بالابر را به جلو فشار دهید و شاخک را تا ارتفاع ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر روی زمین پایین بیاورید. به سمت عقب شروع به حرکت کنید و به محل تحویل بروید.

هر کاری که می کنید و در هر مرحله ای باشید، ایمنی شخصی همیشه در اولویت اول است!

موارد فوق اصل کار و روش استفاده دستگاه لیفتراک برقی است. اگر می خواهید در مورد لیفتراک برقی بیشتر بدانید مقالات دیگر ما را در مورد لیفتراک برقی در سایت مطالعه کنید و یا اگر مایل به خرید لیفتراک برقی با کیفیت هستید، کارشناسان خبره ما در بخش فروش شرکت تاپکولیفت برای هرگونه مشاوره در خدمت شما هستند. با ما در تماس باشید.