رگلاتور گاز لیفتراکرگولاتور گاز لیفتراک قطعه ای است که جریان گاز از کپسول لیفتراک را به موتور کنترل می‌کند. همچنین به عنوان یک سوپاپ اطمینان در صورت نشت گاز عمل می‌کند. رگولاتورها و اتصالات ال پی جی دو جزء بسیار مهم در هر سیستم گازی هستند. رگولاتورها فشار جریان گاز را مدیریت می کنند، در حالی که اتصالات اجزای مختلف سیستم را به هم متصل می کنند. رگلاتور گاز لیفتراک در اندازه ها و انواع مختلف تولید می شوند. همه رگولاتورهایی گاز یکسان نیستند، بلکه در اندازه ها و درجه بندی فشار متفاوت هستند. به خاطر داشته باشید که رگلاتوری را انتخاب کنید که برای لیفتراک شما مناسب باشد.

انواع رگلاتور گاز لیفتراک

رگلاتور مرحله اول: گاز در کپسول لیفتراک تحت فشار زیاد ذخیره می شود و قبل از اینکه به صورت امن استفاده شود باید شدت آن تنظیم شود. رگولاتورهای مرحله اول برای کاهش فشار LPG از مخزن ذخیره سازی به سطحی طراحی شده اند که بتوان با خیال راحت توسط رگلاتور مرحله دوم آن را کنترل کرد. رگولاتورهای مرحله اول معمولاً در نزدیکی کپسول گاز لیفتراک قرار دارند و در اندازه ها و انواع اتصالات مختلف موجود هستند.

رگلاتور مرحله دوم: فشار را تا اندازه ای دقیق تر برای عملکرد ایمن کاهش می دهد. در برخی موارد، هر دو نوع رگلاتور اول و دوم در یک سیستم تنظیم کننده گاز دو مرحله ای برای دستیابی به بهترین کاهش فشار برای لیفتراک استفاده می شود.

ویژگی های رگلاتور گاز لیفتراک تاپکولیفت:

عملکرد عالی و ثبات خروجی
فشار عالی
عمر مفید بیشتر
طراحی پین اولیه و دیافراگم فلوروسیلیکن
مقاومت شیمیایی عالی
مقاومت در برابر فشار بیش از حد
مناسب برای کار در هوای سرد

نوع رگلاتور مورد نیاز برای لیفتراک شما چیست؟

رگولاتورهای LPG بسته به مدل لیفتراکی که با آن استفاده می شود در اندازه های مختلفی موجود هستند. اکثر رگولاتورهای LPG دارای طراحی L شکل هستند که یک خروجی برای شلنگ LPG در یک طرف و یک ورودی برای سیلندر LPG در طرف دیگر دارد. اندازه رگولاتور با قطر ورودی تعیین می شود. هنگام انتخاب یک رگولاتور LPG، بهتر است بررسی کنید که هم با سیلندر LPG و هم با لیفتراکی که با آن استفاده می شود سازگار است. همچنین باید بررسی کنید که رگولاتور دارای درجه بندی فشار صحیح برای لیفتراک شما باشد.

اجزای تشکیل دهنده رگلاتور گاز لیفتراک

خرابی رگلاتور گاز لیفتراک و تشخیص آن

رگلاتور گاز لیفتراک از اجزای حیاتی یک لیفتراک گاز سوز هستند. رگولاتور معیوب باعث بروز مشکلاتی در سیستم گاز لیفتراک خواهد شد، مانند فشار کم گاز، عملکرد ضعیف دستگاه، و حتی نشت گاز. دانستن علائم خرابی رگلاتور لیفتراک به شما کمک می کند تا بتوانید به سرعت به این مشکل رسیدگی کنید و از هرگونه خطر ایمنی جلوگیری کنید.

یکی از بارزترین نشانه های خرابی رگولاتور لیفتراک، فشار گاز پایین است. اگر متوجه شدید که لیفتراک گاز سوز آنطور که باید عمل نمی کند، می تواند نشانه ای از درست کار نکردن رگولاتور باشد. علاوه بر این، اگر متوجه شدید که گپسول گاز لیفتراک سریع‌تر از حد معمول تمام می‌شود، ممکن است به دلیل رگلاتور معیوب باشد، چون ممکن است خرابی رگلاتور لیفتراک اجازه دهد گاز بیش از حد لازم جریان یابد.

یکی دیگر از نشانه های معیوب بودن رگلاتور گاز لیفتراک، صدای سوت یا خش خش از رگولاتور گاز لیفتراک است. این مورد نشانگر نشت گاز در جایی از سیستم است که یک خطر جدی به لحاظ ایمنی محسوب می شود. اگر صدای غیرعادی از رگولاتور لیفتراک شنیدید، باید کپسول گاز لیفتراک را فوراً قطع کنید و با تکنسین حرفه ای تاپکولیفت تماس بگیرید تا سیستم را بررسی کند. وقتی صحبت از تجهیزات گازی به میان می آید، همیشه بهتر است که حساسیت بالایی روی امنیت داشته باشید و فقط به سراغ محصولات با کیفیت بروید. محصولات ارزان و یا تعمیرات مکرر رگلاتور گاز برای صرفه جویی مالی می توانند در دراز مدت بسیار خطرناک باشند.

تکنسین های باتجربه ما در تاپکولیفت مشکلات مربوط به سیستم گاز رسانی لیفتراک را بررسی می کنند و هرگونه مشکل در مورد رگلاتور یا سایر قطعات شناسایی می کنند. اگر رگلاتور گاز لیفتراک شما معیوب باشد، آن را تعویض خواهیم کرد. هدف ما این است که سیستم گاز لیفتراک شما را ایمن و کارآمد نگه داریم. برای بازرسی سیستم گاز امروز با ما تماس بگیرید.

رگلاتور گاز لیفتراک مدل ایمپکو

IMPCO Cobra Model E

فشار ورودی: 312PSI (21.5 Bar)
فشار خروجی: 0.37KPA
رگلاتور گاز لیفتراک تویوتا

23550-TOYOTA-71

برند: تویوتا
مدل: 23550-U2201-71
رگلاتور گاز لیفتراک beam

Beam T60

فشار ورودی: 250PSI