عدل گیر لیفتراک

جابجایی بار بدون پالت تقریباً در هر نوع کالای بسته‌بندی شده مانند پنبه، پشم، پارچه‌های مصنوعی، پشم، کاغذ روزنامه، پارچه، یونجه و ضایعات فلزی باعث صرفه جویی در وقت و هزینه‌های ذخیره سازی می‌شود.

ضمیمه عدل گیر لیفتراک چیست؟

 اتصالات گیره عدل‌گیر لیفتراک به جای شاخک استاندارد بر روی دکل لیفتراک نصب می‌شود.

عدل‌گیر از دو گیره هیدرولیکی تشکیل شده که می‌تواند از هر دو طرف محصولات را بگیرد، در حالی که قاب پشتی اتصالات، بار را در حین حمل و نقل و بلند کردن در محل نگه می‌دارد.

کاربردهای معمول عدل‌گیر

عدل گیر‌ها در طیف گسترده‌ای برای بلند کردن و حمل و نقل ایمن محصولات و کالاها ساخته شده‌اند که می‌توانند در چندین صنعت مورد استفاده قرار گیرد، از جمله:

کشاورزی
صنایع کاغذ
بازیافت
بسته بندی پشم و مواد نساجی و مصنوعی

عدل گیر لیفتراک

گیره‌های عدل گیر را می‌توان برای حمل تقریباً هر محصول بسته‌بندی شده در کشاورزی مورد استفاده قرار داد که ممکن است شامل بسته‌های خوراک دامها مانند یونجه یا مواد اولیه مانند پنبه، قبل و حین فرآوری باشد.

تولیدکنندگان بازیافت و بسته‌بندی کاغذ ممکن است از لیفتراک مجهز به عدل گیر‌ها برای کمک به کارهای خمیرکردن کاغذ در طی فرآیند بازیافت، یا دفع زباله‌های جمع شده در پایان کار استفاده کنند.

تولید کنندگان مواد نساجی و مصنوعی نیز می‌توانند از عدل‌گیره‌ها برای حرکت آسان محصولات در فرآیند تولید یا کمک به ذخیره سازی کالاهای آماده استفاده کنند.

مزایای عدل گیر‌های لیفتراک

در جایی‌که چندین بسته روی هم قرار گرفته‌اند، بازوهای عدل‌گیر به آنها امکان می‌دهد تا بارهای فشرده شده را به راحتی و به شکل قفل شده حمل کنند، این توانایی باعث افزایش ایمنی عملیاتی، کارایی و بهره‌وری می‌شود.

ایمنی بیشتر به خاطر آن است که یک اپراتور لیفتراک می‌تواند مستقیماً بار ناپیوسته را تحویل بگیرد حتی اگر کاملاً فشرده باشد، به این معنی که نیازی نیست اپراتور از قبل، بار بزرگ و سنگین را به صورت دستی حرکت دهد تا گیره‌ها بتوانند بار را بگیرند. در برخی از شرایط ذخیره سازی، بسته‌ها می‌توانند از کف تا سقف روی هم قرار بگیرند، عدل‌گیر نیاز به بالا رفتن از روی مواد پلاستیکی که احتمالاً می‌توانند باعث ضربه یا سقوط شود، از بین می‌برد.

بهره وری بیشتر عدل‌گیرها نیز به آن دلیل است که لیفتراک با گیره متصل به آن می‌تواند عملیات بلند کردن و حمل و نقل را یک باره انجام دهد. در طول فرآیند حمل بار نیازی به وسیله نقلیه ثانویه یا اقدامی نیست چرا که عدل‌گیرها می‌توانند بار را برداشته، حمل و نقل کرده و با خیال راحت منتقل کنند و باعث کاهش زمان لازم برای جابجایی شوند که هر بار منجر به افزایش کارایی و بهره وری می‌شود.

فشاری که هنگام گرفتن بار از طریق گیره عدل‌گیر وارد می‌شود را می‌توان هوشمندانه کنترل کرد تا فشار صحیح را ایجاد کند و یک قفل ایمن و مطمئن داشته باشد، در حالی که در صورت صدمه به محصول حداقل آسیب وارد گردد.

همچنین خسارات وارد شده به بسته‌ها کاهش می‌یابد. چرا که برای کاربردهای خاص موجود در بازار، عدل‌گیرها طیف گسترده‌ای از لنت‌های مناسب استفاده می‌کنند.

عدل گیر لیفتراک

گیره‌های عدل‌گیر حرکت سریع و آسان بارهایی که به شکل پالت نیستند را نیز امکان پذیر می‌کند، این امر می‌تواند منجر به صرفه جویی در هزینه بار شود زیرا لازم نیست وزن هر پالت چوبی یا پلاستیکی در هزینه‌های حمل و نقل لحاظ شود.

پس از صرفه جویی در هزینه‌های اضافی، فضای ذخیره‌سازی اضافی نیز کاهش خواهد یافت. این امر با جمع شدن بسته‌ها از روی پشته‌های ذخیره‌سازی، و قرار گرفتن آن‌ها به طور مستقیم روی هم تحقق می‌یابد.

شرکت تاپکولیفت تولید کننده انواع عدل‌گیر‌ها در کشور عزیزمان می‌باشد که جهت جلوگیری از خروج ارز از کشور و همچنین کارآفرینی برای نیروی اصیل ایرانی و ارج نهادن به جوانان کشورمان آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می‌باشد. جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در شرکت تاپکولیفت در ارتباط باشید.