آشنایی با باطری های لیفتراکامروزه با پیشرفت و گسترش صنایع برق و الکترونیک در تمامی زمینه‌های صنعتی، لزوم استفاده از تجهیزات برقی بیش از پیش احساس می‌شود.

تجهیزات حمل و نقل انبارداری نیز از این قضیه مستثنی نبوده و با پیشرفت صنعت برق و الکترونیک، بیشتر تجهیزات حمل و نقل انبارداری نیز امروزه با استفاده از نیروی برق کار می‌کنند.

لیفتراک‌های برقی با توجه به سروصدای کم و عدم تولید آلودگی (که در نوع دیزلی و دوگانه سوز لیفتراک‌ها مشاهده می‌شود)، محبوبیت خاصی از سوی کارخانه‌ها و شرکت‌های تولید لوازم بهداشتی و صنایع غذایی و نیز سردخانه‌ها در طول سالهای گذشته به دست آورده است.

لیفتراک‌های برقی نیز همانند سایر لیفتراک‌ها دارای سیستم انتقال قدرت می‌باشند که بر خلاف لیفتراک‌های دوگانه و دیزلی (که از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کنند) این نوع از لیفتراک‌ها با نیروی الکتریکی کار می‌کنند و دارای موتور الکتریکی می‌باشند که از طریق باطری‌های قابل شارژ که با نیروی الکتریکی این عمل انجام می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یک باتری لیفتراک در واقع دو عملکرد دارد

اولین وظیفه باطری تأمین منبع تغذیه برای لیفتراک می‌باشد.
دومین کارکرد کمتر شناخته شده‌ی باطری، تأمین جرم به عنوان وزنه تعادل لیفتراک است که به ظرفیت بالابری آن کمک می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه باطری های لیفتراک و بالابرهای الکتریکی دیگر، در ذیل همین صفحه روی مطالب دلخواه کلیک کرده و یا در صورت نیاز به خرید و یا شارژ‌ و تعمیر باطری های لیفتراک در انواع برندهای مختلف، با کارشناسان ما در شرکت تاپکولیفت در ارتباط باشید.

میزان شارژ باقیمانده لیفتراک در روی داشبورد لیفتراک نشان داده می شود که می بایست به صورت مداوم بررسی گردد.