صفحه گرافیتی لیفتراکصفحه گرافیتی یکی از ملزومات مصرفی گیربکس لیفتراک است که در کنار صفحه آهنی و صفحه کلاچ از اصلی ترین لوازم یدکی لیفتراک به شمار می رود. صفحه گرافیتی از موادی ساخته شده تا بین سطوح جامد اصطکاک ایجاد کند. این مواد شامل مواد آلی و غیر آلی مانند رزین، سرامیک، الیاف و فلزات می باشد. صفحه گرافیتی گیربکس لیفتراک ساخته شده از جنس گرافیت است که مقاومت بسیار زیادی در برابر فرسایش دارد، صفحه گرافیتی گیربکس لیفتراک داخل کاسه کلاچ تعبیه می شود و در هر گیربکس تعداد معینی قرار می گیرد. در گیربکس لیفتراک تویوتا تعداد صفحات گرافیتی به کار رفته برابر به ۱۰ عدد می رسد.

صفحه گرافیتی گیربکس لیفتراک زمانی که فرسوده شده و یا اصطلاحاً تاب برمیدارد، لازم است تعویض شود و این حالت به دلیل فشار زیاد روی گیربکس لیفتراک رخ می دهد. صفحه گرافیتی لیفتراک به دلیل ماهیت عملکردش طول عمر محدودی دارد. بنابراین نظارت دقیق بر کارکرد صفحه گرافیتی و برنامه ریزی برای جایگزینی آن از ضروریات کار با لیفتراک است. صفحه گرافیتی لیفتراک نیز همانند سایر قطعات مصرفی و حتی سریعتر از آنها دچار سایش و فرسودگی می گردد. توصیه تاپکولیفت، کنترل دوره ای و چندماه یکبار این قطعه توسط سرویسکاران مجرب لیفتراک است. برای اینکه بتوانیم بهترین و مناسب تری صفحه گرافیتی را برای لیفتراک شما پیشنهاد دهیم لازم است اطلاعات کافی راجع به قطعات لیفتراک شما کسب کنیم. از این رو با کارشناسان ما در تاپکولیفت تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را در خصوص تعویض صفحه گرافیتی لیفتراک انجام دهند.

کاربرد اصلی صفحه گرافیتی لیفتراک، انتقال نیرو است. از بین انواع متریال استفاده شده در ساخت صفحه گرافیتی، سرامیک ها بادوام ترین و قدرتمندترین مواد هستند. فراتر از سرامیک، فهرست طولانی‌ای از انواع صفحات گرافیتی وجود دارد که شامل فلزات مختلف، لاستیک، رزین، الیاف آرامید و گرافیت می‌شود. کیفیت و دوام صفحه گرافیتی لیفتراک، بستگی به روند تولید آن دارد که یک فرآیند بسیار پیچیده و تخصصی است. در چند سال اخیر با پیشرفت تکنولوژی، مواد محکم و جدید کشف شده که دوام و اثربخشی صفحه گرافیتی لیفتراک را بالا برده است.

صفحه گرافیتی لیفتراک با نام های پلیت گرافیتی لیفتراک، صفحه فیبری لیفتراک، صفحه گیربکس و صفحه کربنی لیفتراک نیز شناخته شده است.

صفحه گرافیتی لیفتراک

مزایای صفحه گرافیتی لیفتراک

مقاوم در برابر حرارت بالا

فرسودگی کمتر و پارگی کمتر

استقامت بالا

ضریب اصطکاک بالا و پایدار

تاپکولیفت همیشه با آخرین فناوری و تفکر نوآورانه کار می کند تا بتواند بهترین کیفیت را با قیمت مطلوب برای بازار ایران به ارمغان بیاورد. ما طیف وسیعی از دیسک گرافیتی را برای انواع لیفتراک ها ارائه می دهیم، این قطعات شامل تمام انواع دیسک گرافیتی و آهنی لیفتراک می باشد. برخی از انواع صفحه گرافیتی لیفتراک عرضه شده در تاپکولیفت به شرح زیر است:

صفحه گرافیتی لیفتراک سهند
صفحه گرافیتی لیفتراک سپاهان
صفحه گرافیتی لیفتراک تویوتا
صفحه گرافیتی لیفتراک کوماتسو
صفحه گرافیتی لیفتراک آریا
صفحه گرافیتی لیفتراک دوو دوسان

تاپکولیفت

صفحه گرافیتی لیفتراک کلارک دانا

Clark/Dana-878373

ابعاد: ۱۳۳٫۱×۹۲٫۷×۱٫۶ میلی متر
ضخامت: ۱٫۶ میلی متر
صفحه گرافیتی لیفتراک کلارک

Clark-245239

ابعاد: ۱۱۸×۶۸×۲٫۲ میلی متر
ضخامت: ۲٫۲ میلی متر
صفحه گرافیتی لیفتراک کوماتسو

کوماتسو-1-922551-381

ابعاد: ۱۶۷٫۶×۱۰۴٫۶×۱٫۸ میلیمتر
ضخامت: ۱٫۸ میلی متر
صفحه گرافیتی لیفتراک تویوتا

TOYOTA-32432-22030-71

ابعاد: ۱۵۵٫۷×۸۷٫۹×۲٫۶ میلی متر
ضخامت: ۲٫۶ میلی متر
صفحه گرافیتی لیفتراک دوو دوسان

دوو-دوسان-D700251

ابعاد: ۲۲۶×۱۴۲٫۹×۲٫۵ میلی متر
ضخامت: ۲٫۵ میلی متر
صفحه گرافیتی لیفتراک کوماتسو عریض

کوماتسو-1-922549-381

ابعاد: ۱۸۱٫۴×۱۱۲٫۸×۱٫۷ میلیمتر
ضخامت: ۱٫۷ میلی متر