انواع ساید شیفت لیفتراکهمانطور که در این مطلب سایت اشاره کردیم، ساید شیفت‌ها جزء مهمترین الحاقیات لیفتراک‌ها می‌باشند و در این بین جهت استفاده از آن‌ها نیازمند طراحی و تولید متناسب با نیاز مصرف کننده و مقرون به صرفه بودن آنها هستیم.

شرکت تاپکولیفت تبریز با در اختیار داشتن متخصّصین مجرّب این افتخار را را داشته تا در جهت حفظ سرمایه‌های ملی و حمایت از تولید ملّی، اقدام به مهندسی معکوس کرده و به دو روش مختلف ساید شیفت‌هایی را طراحی و تولید کند.

۱) ساید شیفت های چهار تکه

این نوع از ساید شیفت‌ها که از چهار تکه جداگانه به شکل مستطیل در ابعاد مختلف با توجه به تناژ لیفتراک‌ها طراحی و تولید می‌شوند، دارای ۶ مرحله تولید می‌باشند که عبارتند از:

۱- برش شمش‌ها
۲- ماشین کاری جهت دنده زنی
۳- جوشکاری شمش‌ها به صورت موازی
۴- تولید سیلندر حرکت
۵- رنگ کاری
۶- مونتاژ

جنس مورد استفاده در چهارچوب این ساید شیفت‌ها st۳۷ و st۵۲ می‌باشند که جهت جلوگیری از فشار ناشی از حرکت، قسمت سوار شده شاخک‌ها را از فولاد st۵۲  استفاده می‌کنند. این نوع از ساید شیفت‌ها به دلیل  تنوع در تولید با اندازه و ابعاد مختلف بیشترین کاربرد را دارند.

سیلندر این نوع از ساید شیفت‌ها از جنس ck۶۰ آبکاری شده با کروم با سختی ۳۵ راکویل دارای ضمانت پس از فروش می‌باشد.

۲) ساید شیفت های یک پارچه

شرکت تاپکو لیفت تبریز با اتکا به جوانان متخصّص این مرز و بوم، اقدام به طراحی و تولید ساید شیفت‌هایی همانند نمونه‌های چینی موجود در بازار، البته با کیفیت بهتر کرده است. این نوع از ساید شیفت‌ها یکپارچه بوده و به صورت ریخته گری در قالب‌های طراحی شده ویژه این محصول در این شرکت می‌باشند که جنس این نوع از ساید شیفت‌ها از st۵۲ آلیاژی و سیلندرهای آن همانند نوع قبلی است، با این تفاوت که در نوع ریخته‌گری بر روی چارچوب ساید شیفت متصل می‌باشند.

جدول مقایسه ساید شیفت های تولیدی

چند تکه

یک تکه

بصورت چند تکه می‌باشند

بصورت یک پارچه تولید می‌شوند

در صورت خراب شدن قابل تعمیرند

یکبار مصرف بوده و غیر قابل تعمیرند

شکل خوبی ندارند

به صورت یکپارچه و منظم هستند

قیمت مناسب با توجه به تولید آسان

قیمت بالایی دارند

نصب آسان

نصبی دشوار

جک قابل تعمیر

عدم تعمیر جک

امکان تولید جهت لیفتراک‌های تناژ بالا

عدم تولید برای لیفتراک‌های تناژ بالا


 

شرکت تاپکو لیفت تبریز در جهت حمایت از تولید ملی و استفاده از سرمایه های داخلی و به کارگیری نیروی جوان ایرانی در راستای کمک به اهداف ملی اقدام به تولید انواع ساید شیفت های لیفتراک در ابعاد و اندازه های مختلف و در تناژهای متنوع کرده است. شما می‌توانید جهت مشاوره بیشتر در مورد نصب و نگهداری ساید شیفت ها با ما مشاوران شرکت تاپکو در ارتباط باشید.

انواع ساید شیفت لیفتراک

انواع ساید شیفت لیفتراک