جک پالت دستی ساده‌تر و مقرون به صرفه‌تر از جک پالت برقی هستند و همچنین به نگهداری کمتری نیز نیاز دارند. آنها می‌توانند انتخاب خوبی برای انبارهای کوچک یا متوسط یا سایت‌های ساختمانی باشند. در اینجا چهار مرحله ساده برای استفاده از جک پالت دستی آورده شده است.

پشت جک پالت بایستید و دستان خود را بر روی دسته فرمان فلزی قرار دهید، شاخک‌های جک پالت را به سمت شیار‌های پالت هدایت کنید.

وقتی که شاخک‌ها کاملا درون شیار پالت قرار گرفتند دسته جک پالت را به سمت پایین فشار دهید تا پالت را به اندازه ۲۰ سانت بالا بیاورد.

حال می‌توانید پالت را به هر سمتی که می‌خواهید انتقال دهید.

وقتی به موقعیت مورد نظر رسیدید اهرم روی دسته جک پالت را فشار دهید تا پالت بر روی زمین قرار گیرد.

هشدار‌های لازم جهت استفاده از جک پالت‌ها را جدی بگیرید

دست زدن به مواد ذاتاً خطرناک است. دنیای انبار چه در حال کار با لیفتراک، بارگیری پالت در یک کامیون و یا حتی کشیدن جک پالت، منشأ درصد بالایی از حوادث و صدمات صنعتی است.

به طور سنتی، لیفتراک به عنوان یکی از بزرگترین خطرات در نظر گرفته می‌شود. وزن بالا، قدرت و سرعت همه در بروز این خطر نقش دارند. اما تلاش ما در شرکت تاپکویفت، همیشه صرف افزایش آگاهی از خطرات ناشی از کار با لیفتراک شده است. آموزش اپراتورها و بیان الزامات ایمنی باعث کاهش آسیب‌ها شده، اگرچه هنوز هم تعداد این خطرات و آسیب‌ها بسیار زیاد است.

با کمال تعجب، جک پالت که اغلب به عنوان راه حل ایمن‌تر تصور می‌شود، می‌تواند خطرناک نیز باشد. آمارها نشان می‌دهد جک پالت در تعدادی از آسیب‌های جدی نقش داشته است.

هرگز از وسایل و تجهیزات حمل بار سنگین برای شوخی یا بازی و تفریح استفاده نکنید. زیرا ممکن است باعث شکستگی استخوان و یا نقص عضو یا حتی مرگ شود.

جک پالت بر خلاف ظاهر ساده‌ای که دارد در صورت عدم آموزش اپراتور می‌توانند خطرناک باشد.

فقط اپراتورهای آموزش دیده می‌توانند از جک پالت استفاده کنند.

جک پالت را فقط از نظر ظرفیت باری که مشخص شده اند استفاده کنید.

شتابزده عمل نکنید. ابتدا قبل از بارگیری و حرکت، تمامی قسمت‌های جک پالت را بررسی کنید که بدون نقص باشند.

هیچ‌گاه سوار جک پالت‌ها نشوید.

حرکت و ایست جک پالت بصورت آهسته صورت گیرد.

جک پالت دستی را بکشید و هرگز هل ندهید.

هنگام پایین آمدن از شیب یا عبور از نزدیکی دیوارها یا موانع، آنها را نگهدارید.

اگر کسی مانع راه شما شد جک پالت را متوقف کنید.

هرگز پاها را زیر جک پالت قرار ندهید.

هرگز پاها را زیر جک پالت قرار ندهید.

برای بلند کردن بار، از هر دو چنگال جک پالت باهم استفاده کنید.

پس از اتمام کار، حتماً چنگالها را پایین بیاورید و در گوشه‌ای که رفت و آمد نباشد پارک کنید. هرگز جک پالت را در محلی که خروجی اضطراری است یا محل کپسول آتش نشانی است پارک نکنید.