لیفتراک تویوتا

انواع لیفتراک تویوتا

لیفتراک های تویوتا نیز همانند تمامی لیفتراک های مطرح دنیا در انواع مختلف از جمله تناژ، نوع سوخت، ابعاد و مشخصات گوناگون تولید و به بازار عرضه می شوند که هر کدام از آنها در شرایط و محیط های مختلف کارایی و استفاده خاص خود را دارند که به هر کدام از آنها می پردازیم تا مشتریان قبل از خرید دستگاه مورد نیاز خود را به خوبی تشخیص داده و در انتخاب خود تردیدی نداشته باشند.

لیفتراک های برقی تویوتا

تمامی لیفتراک های برقی همان طور که از نام گذاری آنها مشخص است با جریان برق مستقیم یا متناوب کار می کنند که از طریق باطری های مخصوصی که زیر صندلی تعبیه گردیده است انرژی الکتریکی را در خود ذخیره کرده و تا مدت زمان مخصوص فعال هستند که بر حسب نوع باطری، ابعاد و تناژ دستگاه دارای ساعت کاری گوناگونی هستند. این نوع از لیفتراک ها در محیط های بهداشتی صنایع غذایی شرکت های چاپ و بسته بندی و نیز سردخانه ها مورد استفاده قرار میگیرند.

لیفتراک های برقی تویوتا همانند سایر مدل های تولیدی دارای تیپ و نام گذاری مدل خود می باشند که با گذشت زمان دایم تغییر پیدا کرده و بر امکانات و آپشن های لیفتراک افزوده می شود. لیفتراک های تویوتا از سالیان گذشته تاکنون دارای ۸ رده تیپ بوده که از بدو تولید تا کنون تغییر یافته و از حدود سال ۲۰۱۰ آخرین ورژن تیپ تویوتا به بازار عرضه شده که بنام 8F معروف است.

لیفتراک برقی تویوتا

لیفتراک های برقی تویوتا در دو مدل چهار چرخ و سه چرخ تولید شده که هر کدام در محیط و تناژ مختلف قابل استفاده بوده و نسبت به محیط کاری هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. به عنوان مثال لیفتراک برقی چهار چرخ دارای تناژ برداری بالاتری نسب به سه چرخ است با این تفاوت که لیفتراک های سه چرخ در محیط های تنگ قدرت مانور پذیری بالایی دارند. بهتر است در محیط های تنگ با حدود بار وزنی یک تا ۱٫۵ تن که به مانور پذیری بالایی نیاز داریم از لیفتراک سه چرخ استفاده کرده و در صورت مهیا بودن فضای کاری و تناژ سنگین تر تا ۲٫۵ تن از لیفتراک های ۴ چرخ استفاده شود.

یکی دیگر از مزیت های لیفتراک های برقی چهار چرخ تویوتا انتقال بار سنگین تر به ارتفاع بالاتری نسبت به سه چرخ ها می باشد که بدلیل عدم تعادل لیفتراک های سه چرخ تویوتا این امر به سختی قابل اجراست و ممکن است به اپراتور یا بار و حتی به خود لیفتراک صدمه برساند. جهت انتخاب لیفتراک برقی تویوتا ابتدا تناژ، سپس ارتفاع کاری و در نهایت فضای موجود جهت کار با لیفتراک برقی بررسی شود، چنانچه فضای کافی جهت مانور دهی وجود داشت بهترین گزینه چهار چرخ است. در حالت دوم اگر بار سبک داشتید و ارتفاع کاری در حدود ۴ متر بود و همچنین فضای محدودی در اختیار داشتید، بهترین گزینه انتخاب لیفتراک برقی سه چرخ خواهد بود.

لیفتراک های دو گانه سوز تویوتا

لیفتراک دو گانه سوز تویوتا همان طور که از نامشان پیداست با بنزین و گاز مایع یا همان LPG کار می‌کنند. این نوع از لیفتراک ها در تناژ های ۲ تا ۵ تن تولید و به بازار عرضه شده اند که کارایی مناسبی هم در محیط خارج از سوله و هم داخل سوله و حتی در شرکت های مواد غذایی دارند. لیفتراک های دوگانه سوز تویوتا همانند سایر لیفتراک های تولیدی از درجه بندی یا همان تیپ خاص شرکت تویوتا پیروی می کنند که از 1f تا 8f از اولین محصولات تولیدی تا امروز نام گذاری شده اند و هر ساله بر آپشن های آخرین مدل تولیدی افزوده می شود. این نوع از لیفتراک ها از موتور فابریک تویوتا 1dz4 بهره می گیرند که ۴ سیلندر بوده و قدرتی در حدود ۲۰۰۰ دور در دقیقه تولید می کنند که به خوبی قابلیت حرکت و انتقال بار با سرعت متوسط ۳۰ کیلومتر بر ساعت را بر عهده دارند.

دکل لیفتراک های دوگانه در دو طرح تولید شده است:

دو کشو تا ارتفاع ۳٫۳ متر
سه کشو تا ارتفاع ۴٫۵ متر

دکل بر روی لیفتراک ها بصورت فابریکی توسط شرکت تویوتا نصب می شود که در صورت سفارش و یا درخواست شما مشتریان قابل ارتقاست. گیربکس و انتقال نیرو از موتور به دیفرانسیل و چرخ ها به دو صورت اتوماتیک و دنده ای است که در نود درصد یا حتی بیشتر محصولات تولیدی بصورت اتوماتیک طراحی شده است.

از معایب لیفتراک دوگانه محدودیت در تولید تا ۵ تن و کمبود گاز مایع و گرانی بنزین می باشد.

لیفتراک های دیزلی تویوتا

لیفتراک های دیزلی تویوتا پر مصرف ترین نوع این برند در مقایسه با دو طرح قبلی بوده و به دلیل قدرت بالا و قیمت نسبتا پایین تر محبوبیت ویژه ای دارد و از طرفی استفاده از فیلتر و کاتالست های یورو ۴ و ۵ در تصفیه سوخت اصلی همان گازوییل ایجاد آلودگی کم در مقایسه با ورژن های قدیمی خود را دارا هستند. لیفتراک های دیزلی از تناژ ۲ تا ۲۰ تن تولید شده و بر حسب تناژ دارای متور های مختلفی هستند. این نوع از دستگاه ها نیز دارای گیربکس اتوماتیک و دنده ای میباشند. لیفتراک های دیزلی تویوتا از لحاظ ظاهری هیچ تفاوتی به جز کپسول گاز مایع روی وزنه تعادل را ندارند و بهترین گزینه برای کار های خارج از سوله می باشند.

جهت سفارش و مشاوره رایگان در خصوص خرید، تعمیر و تأمین قطعات لیفتراک تویوتا با تاپکولیفت در ارتباط باشید. هر کدام از لیفتراک های تویوتا که در تصاویر زیر ملاحظه می نمایید صفر و آماده ارسال به سراسر کشور می باشند.

لیفتراک برقی تویوتالیفتراک برقی تویوتالیفتراک برقی تویوتالیفتراک برقی تویوتالیفتراک برقی تویوتا