دینام لیفتراک

دینام به انگلیسی Alternator یا ژنراتور در واقع یک تولید کننده برق در لیفتراک است که با تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی وظیفه برق رسانی به لیفتراک و شارژ مجدد باتری را به انجام می‌رساند. در صورتی که دینام در لیفتراک وجود نداشت باتری پس از استفاده برای روشن شدن لیفتراک و برق رسانی به دیگر قسمت های آن خالی می‌شد و عملاً کارکرد دیگری نداشت. از آنجایی که برق ذخیره شده در باتری لیفتراک برای دیگر مصارف مانند چراغ ها، بخاری، کولر و... کافی نیست عملاً وظیفه تأمین انرژی الکتریکی مورد نیاز آنها بر عهده دینام است.

دینام معمولاً به وسیله یک تسمه که به تسمه دینام معروف است به موتور و میل متصل می‌شوند و با دوران آن‌ها به چرخش درآمده و انرژی مکانیکی مورد نیاز برای تبدیل به انرژی الکتریکی را کسب می‌کنند. دینام از قطعاتی مانند پولی، پروانه خنک کن، درپوش جلو، روتور، استاتور، دیود، آفتامات، بلبرینگ، پوسته انتهای، زغال دینام و کالکتور تشکیل شده اند. همچنین دینام معمولاً در جلوی موتور قرار می‌گیرد.

وظیفه دینام شارژ مجدد باتری است تا پس از دشارژ شدن باتری (خالی شدن باطری) به دلیل استفاده از ظرفیت آن برای استارت لیفتراک و تأمین انرژی دیگر قطعات، باتری را مجدداً شارژ کند.

دینام لیفتراک

شرکت تاپکولیفت تبریز به منظور بهره مندی و کسب رضایت همکاران و مشتریان خود و ارتقا کیفیت خدمات رسانی آمادگی خود را در جهت تأمین قطعات یدکی لیفتراک های زیر اعلام می‌نماید:

قطعات یدکی لیفتراک تویوتا TOYOTA ژاپن.

قطعات یدکی لیفتراک دوو-دووسان DAEWOO کره.

قطعات یدکی لیفتراک کوماتسو KOMATSU ژاپن.

قطعات یدکی لیفتراک هلی HELI آمریکا.

قطعات یدکی لیفتراک سهند SAHAND ایران.

قطعات یدکی لیفتراک سپاهان SEPAHAN ایران.