رینگ تایر لیفتراکرینگ مجموعه‌ای از اجزای چرخ (چند قطعه یا تک قطعه)، لاستیک و تیوب به علاوه سایر اجزا است. رینگ تکه‌ای از اجزای مجموعه‌ای است که برای نگه داشتن لاستیک، تشکیل بخشی از محفظه هوا (برای تایرهای بدون تیوب) و فراهم کردن وسایل اتصال مجموعه به محور لیفتراک استفاده می‌شود. رینگ چندقسمتی، از اجزای چرخ است که از دو یا چند قطعه تشکیل شده است، یکی از آن‌ها یک حلقه جانبی یا قفل است که در هنگام باد شدن لاستیک، لاستیک و سایر اجزا را روی رینگ نگه می‌دارد.

بسته به نوع لیفتراکی که دارید و نوع لاستیک نصب شده، رینگ‌های خاصی مورد نیاز خواهد بود. رینگ‌های چندتکه، اسپلیت و چرخ‌های پرس از انواع شناخته شده‌ای است که امروزه در لیفتراک‌ها یافت می‌شود.

تولید رینگ لیفتراک

تولید انواع رینگ های لیفتراکی بسته به نوع لیفتراک و سایز رینگ در جنس فولادی بر حسب نیاز مشتری در مجموعه تاپکولیفت انجام می گیرد. رینگ لیفتراک در سایز های 15-10-12-9 تولید و به بازار عرضه می شود. تفاوت عمده رینگ لیفتراکی در جای پیچ و قطر پیچ است که با توجه به نوع هر لیفتراک متفاوت است.

شرکت تاپکولیفت در طی سالیان گذشته یکی از برترین تامین کننده های رینگ های لیفتراکی در سراسر کشور موفق به کسب رضایت مشتریان خود شده است.

انواع رینگ های لیفتراکی

در ادامه به بررسی برخی از ویژگی های انواع رینگ لیفتراک می پردازیم. با ما همراه باشید.

رینگ های چند تکه

این نوع رینگ لیفتراک برای لاستیک بادی لیفتراک در سایز ۱۵ و یا بالاتر مناسب است.
استحکام خوبی دارد.
رینگ چند تکه لیفتراک ممکن است سه یا چهار تکه باشد.
به دلیل بزرگ بودن سایز لاستیک لیفتراک، تعویض آن را آسان تر می کند.
نکته بسیار مهم در رینگ چند تکه لیفتراک که باید به درستی رعایت شود تنظیم درست و جا زدن «قفل کن» یا همان «بچه رینگ» میباشد که در صورت پوسیدگی و یا وجود ترک و همچنین عدم نصب صحیح بسیار خطر آفرین بوده و یکی از معایب اصلی رینگ چند تکه هستند.

رینگ اسپلیت (تقسیم شده)

رینگ اسپلیت لیفتراک (تقسیم شده) برای استفاده در تایرهای پنوماتیک تا قطر ۱۲ اینچ طراحی شده است.
مهمترین مزیت رینگ اسپلیت تعویض آسان لاستیک لیفتراک پنوماتیک است.
در هنگام استفاده از رینگ اسپلیت، لازم است به صورت دوره ای بازرسی شود تا ترک خوردگی در اطراف سوراخ های نصب شده به دقت بررسی گردد.
رینگ تقسیم شده (اسپلیت) ارزان ترین نوع رینگ برای لیفتراک ها می باشد.

چرخ های فشاری

رینگ فشاری لیفتراک از جنس فولاد هستند.
رینگ فشاری لیفتراک توسط ماشین کاری و یا ریخته گری با توجه به مشخصات و مدل لیفتراک در مجموعه تاپکولیفت تولید میگردد.
انتخاب بهترین رینگ لیفتراک، معمولاً با استفاده از شماره قطعه سازنده رینگ انجام میشود.
همیشه مارک، مدل و شماره سریال لیفتراک خود و همچنین اندازه و نوع لاستیک را جهت تولید رینگ لیفتراک به تاپکولیفت اعلام کنید.
در تایر فشاری لیفتراک بهتر است اندازه لاستیک را از کنار تایر بخوانید.

با توجه به خطرات احتمالی، توصیه می کنیم از یک متخصص آموزش دیده برای تعویض لاستیک ها و رینگ های لیفتراک خود استفاده کنید. تاپکولیفت رینگ و چرخ لیفتراک که قابلیت استفاده در انواع لیفتراک های موجود در بازار باشد را در اختیار شما قرار می دهد.

جنس رینگ‌ها

رینگ‌های لیفتراک ساخته شده در شرکت تاپکولیفت از فولاد ماشین‌کاری یا موادی از نوع ریخته‌گری با توجه به مشخصات مدل لیفتراک از جمله تناژ لیفتراک و اندازه چرخ‌ها قابل اجرا است.

مزیت‌های استفاده از رینگ سالم و مناسب

تعویض لاستیک آسان است
جلوگیری از پاره شدن لاستیک
عدم پنچر شدن زود هنگام لاستیک
افزایش طول عمر لاستیک
کاهش خطرات احتمالی

صدمات احتمالی عدم تعویض به موقع رینگ لیفتراک

امکان شکستن رینگ در صورت فرسوده شدن و صدمه به بار لیفتراک و اپراتور
امکان ترکیدن لاستیک و چپ شدن لیفتراک
کاهش عمر مفید لاستیک و افزایش مصرف سوخت و کاهش بازده

برای انتخاب بهتر چرخ یا رینگ صحیح برای لیفتراک، شناسایی به طور معمول با استفاده از شماره قطعه سازنده صحیح برای رینگ یا لبه مورد نیاز انجام می‌شود. همیشه مارک، مدل و شماره سریال لیفتراک خود و همچنین اندازه و نوع لاستیک را ارائه دهید. در مورد لیفتراک‌های تایر پرس بهتر است در صورت امکان اندازه لاستیک را از کنار لاستیک موجود بخوانید، بهترین رینگ لیفتراک در حدود یک الی دو روز پس از سفارش توسط متخصصین تاپکولیفت تولید و خدمت شما ارائه می‌گردد.

با توجه به خطرات احتمالی، بهتر است یک متخصص حرفه‌ای آموزش دیده، لاستیک‌ها و رینگ‌های لیفتراک شما را بررسی کرده و در صورت صلاحدید، رینگ و لاستیک را تغییر دهد. شرکت تاپکولیفت آماده همکاری با شما عزیزان و مشاوره تخصصی توسط مشاوران مجرب شرکت می‌باشد.