رینگ تایر لیفتراکرینگ مجموعه‌ای از اجزای چرخ (چند قطعه یا تک قطعه)، لاستیک و تیوب به علاوه سایر اجزا است. رینگ تکه‌ای از اجزای مجموعه‌ای است که برای نگه داشتن لاستیک، تشکیل بخشی از محفظه هوا (برای تایرهای بدون تیوب) و فراهم کردن وسایل اتصال مجموعه به محور لیفتراک استفاده می‌شود. رینگ چندقسمتی، از اجزای چرخ است که از دو یا چند قطعه تشکیل شده است، یکی از آن‌ها یک حلقه جانبی یا قفل است که در هنگام باد شدن لاستیک، لاستیک و سایر اجزا را روی رینگ نگه می‌دارد.

بسته به نوع لیفتراکی که دارید و نوع لاستیک نصب شده، رینگ‌های خاصی مورد نیاز خواهد بود. رینگ‌های چندتکه، اسپلیت و چرخ‌های پرس از انواع شناخته شده‌ای است که امروزه در لیفتراک‌ها یافت می‌شود.

جنس رینگ‌ها

رینگ‌های لیفتراک ساخته شده در شرکت تاپکولیفت از فولاد ماشین‌کاری یا موادی از نوع ریخته‌گری با توجه به مشخصات مدل لیفتراک از جمله تناژ لیفتراک و اندازه چرخ‌ها قابل اجرا است.

مزیت‌های استفاده از رینگ سالم و مناسب

تعویض لاستیک آسان است
جلوگیری از پاره شدن لاستیک
عدم پنچر شدن زود هنگام لاستیک
افزایش طول عمر لاستیک
کاهش خطرات احتمالی

صدمات احتمالی عدم تعویض به موقع رینگ لیفتراک

امکان شکستن رینگ در صورت فرسوده شدن و صدمه به بار لیفتراک و اپراتور
امکان ترکیدن لاستیک و چپ شدن لیفتراک
کاهش عمر مفید لاستیک و افزایش مصرف سوخت و کاهش بازده

برای انتخاب بهتر چرخ یا رینگ صحیح برای لیفتراک، شناسایی به طور معمول با استفاده از شماره قطعه سازنده صحیح برای رینگ یا لبه مورد نیاز انجام می‌شود. همیشه مارک، مدل و شماره سریال لیفتراک خود و همچنین اندازه و نوع لاستیک را ارائه دهید. در مورد لیفتراک‌های تایر پرس بهتر است در صورت امکان اندازه لاستیک را از کنار لاستیک موجود بخوانید، بهترین رینگ لیفتراک در حدود یک الی دو روز پس از سفارش توسط متخصصین تاپکولیفت تولید و خدمت شما ارائه می‌گردد.

با توجه به خطرات احتمالی، بهتر است یک متخصص حرفه‌ای آموزش دیده، لاستیک‌ها و رینگ‌های لیفتراک شما را بررسی کرده و در صورت صلاحدید، رینگ و لاستیک را تغییر دهد. شرکت تاپکولیفت آماده همکاری با شما عزیزان و مشاوره تخصصی توسط مشاوران مجرب شرکت می‌باشد.