توربین لیفتراکدر لیفتراک های دارای گیربکس اتوماتیک، توربین یا همان مبدل گشتاور، نیرو را از موتور به گیربکس و متعاقباً به چرخ ها منتقل می کنند. علاوه بر این توربین لیفتراک گشتاور خروجی موتور را چند برابر می کند. در اینکه گیربکس هیدرواستاتیک بهتر است یا توربین لیفتراک، هیچ پاسخ روشن و قطعی وجود ندارد. اما باید به این نکته توجه نمایید که در ۷۰ درصد موارد استفاده از لیفتراک هایی با مبدل گشتاور (توربین لیفتراک) عملکرد مناسبتری را در سرعت، شتاب قدرتمند و مسیرهای طولانی به ارمغان می آورد. اما در ۳۰ درصد موارد استفاده از گیربکس دنده ای در کنترل دقیق تر لیفتراک، تغییر جهت سریع یا رانندگی لیفتراک در مسیر شیب دار عملکرد بهتری خواهد داشت. غیر از این موارد حتماً میدانید که گیربکس اتوماتیک و دنده ای دو لیفتراک کاملا متفاوت هستند که بستگی دارد اپراتورهای شما به کدام نوع عادت داشته باشند و شما در انتخاب نوع لیفتراک به مهارت اپراتورهای خود توجه نمایید. تاپکولیفت از معدود تأمین کنندگانی است که به صورت کاملاً تخصصی در اینکه کدام یک از انواع لیفتراک برای کار شما مناسب است راهنمایی های لازم را ارائه می دهد. ما انتظار نداریم که مشتریان ما به تنهایی این تصمیمات را اتخاذ کنند. بنابراین با مشاوره رایگان توسط کارشناسان تاپکولیفت، بهینه ترین نوع لیفتراک را برای شما پیشنهاد خواهیم داد.

شاید بارها اسم توربین لیفتراک به گوش شما خورده باشد. اما با این حال فکر کرده اید که توربین لیفتراک چگونه کار می کند؟ ما در این مقاله در مورد توربین لیفتراک خواهیم گفت تا بیشتر بیاموزید.

توربین لیفتراک چیست؟

توربین لیفتراک یا مبدل گشتاور یک دستگاه بسیار ویژه است و درون این دستگاه به ندرت روشنایی روز را می‌بیند. در مقایسه با سایر قطعات لیفتراک، توربین لیفتراک از بیرون شبیه یک سفینه فضایی است. همانطور که می دانید، موتور با کلاچ به گیربکس متصل می شود. اما لیفتراک هایی با گیربکس اتوماتیک، دیسک کلاچ ندارند که موتور را به گیربکس متصل کند! در عوض، یک توربین لیفتراک دارند. ظاهر فیزیکی توربین لیفتراک ممکن است زیاد خاص به نظر نرسد، اما در درونش اتفاقات زیادی می افتد.

توربین لیفتراک همانند کلاچ خودرو با گیربکس دستی است. با این حال، بر خلاف یک خودروی گیربکس دستی، از مایع برای انتقال نیرو به گیربکس استفاده می کند که از توقف موتور لیفتراک جلوگیری می کند و اجازه می دهد گیربکس تغییر کند. شاید تصور کنید چطور ممکن است مایع قدرت کافی برای انتقال نیروی موتور را داشته باشد. اما مهندسی پیشرفته ای در توربین لیفتراک طراحی شده است تا نیروی گشتاور موتور را به حداکثر برساند. در داخل توربین لیفتراک دو سری تیغه خمیده وجود دارد که هر کدام در جهت مخالف قرار دارند. فضای داخل توربین لیفتراک مملو از مایع است که به انتقال نیروی تولید شده از موتور به گیربکس کمک می کند. موتور لیفتراک، توربین را که پروانه نیز نامیده می‌شود به حرکت در می آورد، سیال را به داخل توربین فشار می‌دهد.

یک راه بهتر برای درک عملکرد توربین لیفتراک این است که دو فن را در مقابل یکدیگر تصور کنید. هنگامی که یک فن به برق (موتور) وصل می شود، شروع به حرکت فن دوم (گیربکس) می کند. در صورتی که پره های فن دارای ابعاد و وزن یکسانی باشند، با سرعت یکسانی می چرخند. با این حال، این یک ساده سازی تقریبی از نحوه عملکرد توربین لیفتراک است.

برای درک بهتر عملکرد توربین لیفتراک، ویدیوی زیر را مشاهده نمایید:

 

چند عامل وجود دارد که باعث می شود توربین لیفتراک کارآمد باشد. داخل توربین لیفتراک قطعه ای به نام استاتور وجود دارد که جریان سیال انتقال را به سمت پروانه هدایت می کند تا راندمان بهتری داشته باشد. در کل پیشنهاد ما این است که از سرمایه خود مراقبت کنید. اگر مشکلی در توربین لیفتراک وجود داشته باشد به جای رسیدگی به مشکلات بسیار شدیدتر مانند خرابی موتور یا شکستگی جعبه دنده هیدرولیک، سرویس سریع انجام دهید و بهتر است به موقع آن را تعویض کنید. ما قبول داریم که با این وضعیت بازار، انتخاب یک توربین لیفتراک مناسب چقدر می تواند وقت شما را بگیرد و دشوار باشد، اما به لطف موجودی زیاد این محصول در انبار تاپکولیفت، در سریعترین زمان، مناسبترین توربین لیفتراک را به شما ارسال می کنیم و در هزینه و وقت شما صرفه جویی خواهد شد. به ما اعتماد کنید. تاپکولیفت افراد متخصص و بهترین زیرساخت های لازم را برای تامین انواع قطعات لیفتراک در اختیار دارد. تاپکولیفت

تصاویر توربین لیفتراک

توربین لیفتراک توربین لیفتراک توربین لیفتراک توربین لیفتراکتوربین لیفتراک توربین لیفتراک