دنده خورشیدی لیفتراک

از قطعات مهمی که توسط تاپکولیفت، تأمین کننده تجهیزات انبارداری در کشور به فروش می رسد، دنده خورشیدی دیفرانسیل لیفتراک است که با عناوین «دنده هرزگرد» یا «دنده کله گاوی» و یا «دنده پینیون» نیز نامیده می شود. خرید قطعات یدکی لیفتراک از منابع نامعتبر، باعث آسیب های متعدد به لیفتراک و از بین رفتن سریعتر قطعات خواهد شد. از این رو کارفرمایان و شرکت ها و کارخانه ها لازم است قطعات یدکی لیفتراک مورد نیاز خود را از تأمین کنندگان معتبر تهیه نمایند. دقت در خرید لوازم لیفتراک، علاوه بر کیفیت و اصالت کالا، ضمانت شرکتی و خدمات پس از فروش را نیز به همراه خواهد داشت.

وظیفه دیفرانسیل لیفتراک چیست؟

دیفرانسیل لیفتراکدیفرانسیل مجموعه ای از چرخ دنده هاست که در محورهای محرک هر دو لیفتراک برقی و دیزلی یافت می شود. دیفرانسیل لیفتراک به گونه ای طراحی و مونتاژ شده که به یک چرخ اجازه می دهد سریعتر از چرخ دیگر بچرخد. این مسأله از اهمیت بالایی برخوردار است به دلیل اینکه در زمان چرخش لیفتراک، چرخ های داخلی نیاز نیست به اندازه چرخ های بیرونی حرکت داشته باشند. با وجود دیفرانسیل در لیفتراک، چرخ‌های بیرونی سریع‌تر می چرخند. اگر فرض کنیم هر دو چرخ روی یک محور یک تکه قرار می گرفتند، چرخ های بیرونی لغزش داشتند. لیز خوردن لیفتراک موجب از دست دادن کشش می گردد. چرخ دنده های دیفرانسیل لیفتراک هر چرخ را به صورت جداگانه تنظیم می کنند. چرخ های داخلی و خارجی را با سرعت های مختلف به حرکت درآورده و کشش مثبت را برای هر دو چرخ لیفتراک حفظ می کند.

دنده خورشیدی دیفرانسیل لیفتراک چیست؟

دیفرانسیل لیفتراکدنده پینیون لیفتراک یا دنده کله گاوی به عنوان محور رابط دیفرانسیل و گیربکس در لیفتراک محسوب می شود و در یک سر خود چرخدنده‌ای به شکل مارپیچی مجهز است. این چرخدنده با کرانویل دیفرانسیل لیفتراک در ارتباط است و در محور عمودی به کرانویل متصل می گردد. پینیون لیفتراک از طریق ارتباط با کرانویل، نیروی حاصل از گشتاور گیربکس لیفتراک را به سمت دیفرانسیل لیفتراک انتقال می دهد. جنس دنده پینیون لیفتراک در بیشتر مواقع چدن یا آلیاژهایی از فولاد می باشد.

 

برخی از ویژگی های دنده خورشیدی لیفتراک چیست؟

ساخته شده از آلیاژ بسیار مقاوم
سختی بسیار بالا
مقاومت عالی در برابر سایش و فرسایش
صد در صد شرکتی و اورجینال
مخصوص لیفتراک های سبک و سنگین
دارای ضمانت اصالت کالا
طول عمر بالاتر نسبت به برندهای مشابه

کرانویل لیفتراک

کرانویل لیفتراک یک دیسک با دندانه های موج دار است. چرخدنده‌ای به شکل مارپیچ گرد که در یک صفحه دندانه دارد و در صفحه مقابل صاف و مسطح است. کرانویل لیفتراک با نام «چرخ دنده حلقه‌ای» هم نامیده شده است. وظیفه کرانویل لیفتراک، برقراری ارتباط مابین پینیون لیفتراک و دنده هرزگرد دیفرانسیل است که از این طریق نیروی گشتاور پینیون را به سمت هرزگرد هدایت می‌کند. کرانویل لیفتراک از جنس آلیاژ فولاد کربن ساخته شده است.

فروش دنده پینیون لیفتراک

قطعات لیفتراک ارائه شده در تاپکولیفت، به صورت فروش مستقیم و با گارانتی کیفیت و اصالت کالا می باشد و شامل مجموعه کاملی از انواع قطعات لیفتراک از جمله قطعات گیربکس لیفتراک، اکسل لیفتراک، قطعات دیفرانسیل لیفتراک، شاخک لیفتراک، باطری لیفتراک و شارژر لیفتراک و انواع لاستیک لیفتراک، دکل لیفتراک و ... می باشد که از این میان، دنده پینیون لیفتراک های زیر به صورت عرضه مستقیم از کارخانه به فروش می رسد:

دنده پینیون لیفتراک: دنده خورشیدی دیفرانسیل لیفتراک سهند
دنده پینیون لیفتراک: دنده خورشیدی دیفرانسیل لیفتراک کوماتسو
دنده پینیون لیفتراک: دنده خورشیدی دیفرانسیل لیفتراک سوسانگ
دنده پینیون لیفتراک: دنده خورشیدی دیفرانسیل لیفتراک آریا
دنده پینیون لیفتراک: دنده خورشیدی دیفرانسیل لیفتراک دوو دوسان
دنده پینیون لیفتراک: دنده خورشیدی دیفرانسیل لیفتراک تویوتا

دیفرانسیل لیفتراک  دیفرانسیل لیفتراک  دیفرانسیل لیفتراک دیفرانسیل لیفتراک

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فروش ما در تاپکولیفت تماس گرفته و درخواست کاتالوگ و مشخصات فنی نموده و یا سفارش خود را اعلام نمایید.

دیفرانسیل و قطعات آن در لیفتراکمقاله دیگر ما را در خصوص دیفرانسیل لیفتراک و قطعات آن در همین سایت بخوانید...