فیلتر لیفتراک موتورهای احتراقی درون سوز همواره در شرایط سخت و دمای بالائی کار می‌کنند و اجزاء موتور به دلیل مواجه شدن با حرارت بالا ممکن است تحت تأثیر قرار گرفته و آسیب ببینند؛

این قطعات را نمی‌توان بوسیله عبور جریان آب و یا هوا خنک نمود، زیرا جریان آب و هوا موجب می‌شود تا قطعات مذکور با اکسیژن هوا ترکیب شده و خیلی زود دچار فرسودگی شوند. برای این منظور باید از سیالی استفاده نمود که دارای خواص ویژه‌ای بوده و علاوه بر خنک کاری، بتواند وظایف مهم دیگری را به عهده بگیرد. بهترین سیالی که می تواند همه این وظایف را به خوبی انجام دهد روغن موتور لیفتراک است. یکی از مهم ترین خواص روغن موتور لیفتراک این است که در مقابل حرارت بالا مقاومت زیادی از خود نشان داده و میزان تبخیر آن خیلی کم می باشد.

 

 

فیلتر روغن موتور لیفتراک

همانطور که عنوان شد روغن موتور لیفتراک وظایف مهم و متعددی به عهده دارد، روغن کاری علاوه بر خنک کاری قطعات داخلی موتور، عملیات روانکاری اجزاء موتور و کاهش اصطکاک را نیز انجام می‌دهد تا آنها را از گزند آسیب‌هایی که ممکن است در اثر اصطکاک ایجاد شود، حفظ نماید. یکی دیگر از فرآیندهائی که در هنگام عبور روغن و در مواجه شدن با قطعات موتور انجام می‌گیرد، شستشو و زدودن کثیفی‌ها است. روغن سطوح قطعات را تمیز کرده و همواره از رسوب ناخالصی‌ها بر روی اجزاء موتور که در اثر حرارت بالا و عملکرد موتور در شرایط سخت به وجود می‌آید، جلوگیری می‌کند. روغن، ذرات ریز و درشت را شسته و در خود حفظ می‌نماید. قطعاً لازم است تا غلظت این ذرات از حدی فراتر نرود. برای رسیدن به این هدف از قطعه‌ای بنام فیلتر روغن استفاده می‌شود.

این قطعه روغن موتور را تصفیه نموده و ناخالصی‌های روغن را جذب کرده و روغن تمیز را به چرخه شستشو و تمیزکاری باز می‌گرداند تا بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد و کارآئی سیستم روغن کاری کاهش نیابد.

فیلتر لیفتراکویژگی های فیلتر روغن لیفتراک مناسب

فیلتر روغن موتور لیفتراک مناسب در ابتدا باید توانایی جداسازی مطلوبی داشته باشد تا بتواند کوچکترین ذرات و آلودگی‌ها را از روغن جدا کند. همچنین این فیلتر ها باید در برابر پارگی مقاوم باشند. به دلیل اینکه در فیلترهای تقلبی از کاغذهای نامرغوب استفاده می‌شود، این مواد پس از مدتی در اثر فشار روغن خاصیت خود را از دست داده و موجب پارگی فیلتر و عبور آلاینده ها به سمت موتور می‌شوند.

زمان تعویض فیلتر روغن موتور لیفتراک

روغن موتور در کنار فیلتر روغن، نقشی حیاتی در عملکرد و سلامتی خودروی شما دارند. بنابراین بهتر است در سرویس‌های دوره‌ای با توجه به نوع خودرو و توصیه‌های شرکت سازنده نسبت به تعویض آن اقدام کنید تا مطمئن شوید خودروی شما از آسیب به دور خواهد ماند.

 

فیلتر روغن گیربکس لیفتراک

فیلتر لیفتراکگیربکس جهت عملکرد سیستم نیاز به روغن هیدرولیک دارد که بر اساس کیفیت و شرایط استفاده حتماً باید به طور کامل تعویض گردد، زیرا روغن بعد از مدت زمان مشخصی خاصیت خود را از دست داده و فاسد می‌گردد و در هنگام تعویض دنده به دلیل فاسد شدن روغن به چرخدنده ها ضربه وارد می‌شود و راننده در هنگام حرکت ضربه تعویض دنده را حس می‌کند و در صورت نادیده گرفتن این مشکل احتمال خراب شدن شیر های برقی گیربکس لیفتراک وجود دارد.

زمان تعویض فیلتر روغن گیربکس لیفتراک

فیلتر گیربکس همانند روغن بعد از پیمایش استانداردی که کمپانی سازنده مشخص می‌کند فاسد شده و باید تعویض گردد در صورت تعویض نکردن فیلتر در زمان استاندارد، صدمات زیادی به شیر های برقی و سیستم تعویض دنده وارد می‌کند.

 

فیلتر هوای لیفتراک

فیلتر لیفتراکفیلتر هوا در انواع مختلف و با کارایی های متفاوت وجود دارد. اما به طور کلی مهم‌ترین کاربرد فیلتر هوا و در واقع اصلی‌ترین کاربرد آن، تصفیه هوا و به دام انداختن ذرات موجود در هوا است. از فیلتر هوا در مناطق مختلف و در دستگاه‌ها و وسایل گوناگون استفاده می‌شود، اما عمده‌‌ترین کاربرد فیلتر هوا برای استفاده در اچ‌وی‌ای‌سی و خودروها است.

یکی از موارد عمومی کاربرد فیلتر هوا، استفاده از برخی از انواع فیلتر هوا نظیر فیلتر هوای کاغذی در موتور و کابین لیفتراک است. استفاده از فیلتر هوا برای موتور لیفتراک مانع از ورود گرد و غبار به داخل موتور و در نتیجه موجب سوخت رسانی صحیح در لیفتراک شده و نقش به سزایی در کاهش میزان مصرف سوخت لیفتراک دارد. از دیگر کاربرد فیلتر هوا استفاده آن در کابین لیفتراک است که باعث پاکسازی هوای ورودی به داخل کابین و اتاق می‌شود.
 

 

فیلتر صافی سوخت لیفتراک

فیلتر سوخت یا صافی سوخت مثل سایر قطعات لیفتراک، یک عنصر کاملا ضروری برای عملکرد صحیح موتور لیفتراک است. اما متأسفانه برخلاف برخی قطعات ضروری مثل چرخ‌ها یا گیربکس، احتمالا شما کمتر به گوشتان خورده است و به همین دلیل، نگهداری و بررسی کردن آن هم جزو الویت‌هایتان نبوده است. اما بسیار حیاتی است که بدانید فیلتر سوخت، بر خلاف تصور عموم یکی از قطعات بسیار مهم لیفتراک است که عدم توجه به آن، می‌تواند پیامدهای بسیار بدی برای ماشین داشته باشد. برای آشنایی با تعویض صافی سوخت هر چند کیلومتر، یا مدت زمان خاص در لیفتراک با کارشناسان ما در شرکت تاپکولیفت تبریز در تماس باشید.

کاربرد فیلتر صافی سوخت لیفتراک

فیلتر لیفتراکلیفتراک شما از بنزین یا گازوییل داخل باک سوخت خود برای روشن کردن موتور استفاده می‌کند. اما ناخالصی‌های کوچکی مانند خاک، تراشه‌های رنگ، زنگ زدگی، ضایعات یا سایر ذرات آلاینده که در اثر فرسودگی خود باک و یا کثیفی شلنگ‌های انتقال سوخت ایجاد می‌شوند، می‌توانند بر عملکرد موتور شما تأثیر منفی بگذارند.

برای جلوگیری از فرسودگی و خرابی نهایی پمپ سوخت و انژکتورها، این آلودگی‌ها باید فیلتر شوند. صافی بنزین داخل باک برای جلوگیری از ورود این ناخالصی‌های کوچک به موتور لیفتراک شما طراحی شده است. فیلتر یا صافی سوخت داخل باک در واقع عملکردی مشابه  فیلتر هوا دارد و قبل از اینکه ذرات کوچک بتوانند وارد موتور شما شوند، آن‌ها را در یک مدیای مخصوص، به دام می‌اندازد.

دو نوع فیلتر بنزین در بازار وجود دارد که هر دو دقیقاً به یک شکل کار می‌کنند: سوخت از طریق یک مدیای تصفیه که اغلب از یک کاغذ مخصوص ساخته می‌شود، رد شده و این مدیا باعث حذف هرگونه رسوب و آلاینده می‌شود.

صافی بنزین پلاستیکی یا فلزی: که از یک محفظه پلاستیکی و یا فلزی ساده در اطراف یک فیلتر تصفیه ساخته شده و در زمان تعویض، کل این مجموعه نیاز به تعویض دارد.

صافی کارتریجی: که در آن یک فیلتر قابل تعویض در یک نگهدارنده فلزی قرار گرفته است. درب این نگهدارنده قابل جدا شدن است و فیلتر آن می‌تواند به صورت جداگانه تعویض شود.

شرکت تاپکولیفت تبریز تامین کننده انواع فیلترهای لیفتراکی برای تمامی برند های لیفتراکی موجود آماده ارایه خدمات به مشتریان خود میباشد.

فیلتر لیفتراک سهند

فیلتر لیفتراک دوسان-دوو

فیلتر لیفتراک تویوتا

فیلتر لیفتراک کوماتسو

فیلتر لیفتراک سپاهان

فیلتر لیفتراک هلی

فیلتر لیفتراک گودسنس

فیلتر لیفتراک بالکان کار

و...

جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران شرکت تاپکولیفت تبریز در راتباط باشید.