آینه لیفتراکیکی از مهم‌ترین اجزایی که تاثیر زیادی در حفظ امنیت لیفتراک و اپراتور دارد؛ آینه‌های لیفتراک هستند. 

آینه لیفتراک چیست و چه کاربردی دارد؟

تمامی لیفتراک‌ها در طرفین خود و داخل کابین دارای آینه هستند که راننده از آنها برای بررسی وضعیت اطراف و انتهای لیفتراک استفاده می‌کند. با وجود آینه، آمار تصادفات بسیار کاهش یافته، شاید در مدل‌های اولیه لیفتراک خبری از آینه نبود. زیرا در گذشته، تعداد لیفتراکها اینقدر زیاد نبود و احتمال بروز تصادف هم بسیار کم بود.

اما امروزه در صورت نداشتن آینه، استفاده از لیفتراک بسیار خطر آفرین می‌باشد. ماده ۳۴ آیین نامه ایمنی لیفتراک، وجود آینه های بغل را در لیفتراک ضروری دانسته و عدم رعایت آن مشمول جریمه است.

آینه های لیفتراک میدان دید متناسبی از کناره ها و پشت لیفتراک در حین حرکت به جلو را به اپراتور می‌دهد. اما در هنگام حرکت به سمت عقب لازم است راننده به سمت پشت بچرخد و نباید صرفاً به آینه ها اعتماد داشته باشد. از آینه‌هایی که میدان دید بسیار وسیع برای لیفتراک ایجاد می‌کنند استفاده نکنید. چون این آینه ها راننده ها را بد عادت می کنند. همیشه در انبار بگردید و نحوه عملکرد اپراتورها را در هنگام استفاده از آینه لیفتراک زیر نظر داشته باشید. رانندگان لیفتراک بایستی از آینه ها استفاده کنند. اما این نباید باعث عادت کردن به استفاده از آینه شود و رانندگان را از چرخش‌ به پشت در مواقع ضروری باز دارد. آینه های لیفتراک که توسط شرکت تاپکولیفت تبریز عرضه می‌گردند با اهداف زیر ارائه شده‌اند:

آینه لیفتراک

آینه لیفتراک از گردن‌درد در اپراتورها جلوگیری می‌کند. چون نیاز نخواهد بود مدام از چرخش مهره های گردن برای پوشش میدان دید وسیع‌تر استفاده کنند.

آینه لیفتراک به اپراتور اجازه می‌دهد افراد پیاده یا دستگاه‌هایی را که با سرعت از کنار لیفتراک عبور می‌کنند تشخیص دهد.

آینه لیفتراک برای معکوس کردن دنده لیفتراک که به دفعات در هنگام رانندگی در انبار اتفاق می‌افتد، کمک می‌کند.

آینه لیفتراک علاوه بر این‌ها در هنگام پارک کردن لیفتراک در محل مورد نظر بسیار ضروری و کارآمد خواهد بود.

شرکت تاپکولیفت تبریز به منظور ارایه خدمات به مشتریان خود آمادگی خود را جهت مشاوره رایگان به شما عزیزان اعلام می‌نماید. جهت اطلاعات بیشتر در مورد انواع آینه‌های لیفتراکی با ما در ارتباط باشید.

آینه لیفتراک

آینه لیفتراک