صندلی لیفتراک اهمیت ارگونومی صندلی لیفتراک:

شما سخت کار می‌کنید. باید در لیفتراک نرم و راحت بنشینید. به همین دلیل تلاش فراوانی برای نصب صندلی هایی با طراحی ارگونومیک در لیفتراک ها انجام شده است. راحتی با هدف کمک به انجام کار استاندارد می‌باشد.

امنیت نیز یکی دیگر از دلایل مهم در انتخاب صندلی مناسب لیفتراک است. صندلی لیفتراک برای کمک به محافظت از کارمندان شماست.

صندلی های ارگونومیک جدید به صورت استاندارد در لیفتراک‌ها ارائه می‌شود. اپراتورهایی که هشت الی دوازده ساعت شیفت کاری دارند و روزانه کارهای تکراری را انجام می‌دهند. در مدت زمان طولانی، صندلی لیفتراک اگر ناراحت کننده باشد می‌تواند منجر به افزایش فشار بر اپراتور شود. فشار منجر به درد می‌شود. درد نیز منجر به آسیب می‌شود و کارمندان آسیب دیده منجر به کاهش بهره وری می‌شوند.

برای کاهش فشار، صندلی لیفتراک را به صورت گسترده آزمایش می‌کنند تا مطمئن شوند با اپراتور لیفتراک هماهنگی دارد. همچنین در برخی از صندلی‌های لیفتراک، گزینه‌های پیشرفته فناوری مانند پشتیبان کمر و تنظیمات پشت را برای اطمینان از راحتی اپراتور ارایه کرده‌اند.

صندلی‌های لیفتراک در گذشته، استحکام را به عنوان هدف اصلی خود در نظر گرفته بودند. طراحی صندلی‌های ارگونومیک امروزه ضمن حفظ استانداردهای دوام عالی، به حداکثر میزان بازگشت سرمایه (ROI) اندیشیده و به حفظ و بهره وری اپراتورها کمک کرده است.

برخی از برندهای لیفتراک معروف ویژگی‌های اضافی را در صندلی لیفتراک قرار داده اند. از جمله:

محافظ سر، شانه و گردن که می‌تواند به محافظت از اپراتورها در برابر خطرات کار با لیفتراک و سایر حوادث کمک کند
تقویت کننده‌های جانبی برای کمک به ایمن نگه داشتن اپراتورها در صندلی لیفتراک در صورت واژگونی
دستگیره برای اطمینان از راحتی اپراتور
پایه چرخشی برای کاهش فشار در پشت اپراتور از چرخاندن بی مورد بدن آنها

به خاطر داشته باشید، کمربند ایمنی مطمئن‌ترین راه برای جلوگیری از آسیب در صورت تصادف است. کارفرمایانی که اپراتورهای آنها از کمربند لیفتراک استفاده نمی‌کنند یا کمربند ایمنی خراب است، جریمه می‌شوند و این امر باعث می شود که تعمیر و نگهداری صندلی‌های لیفتراک برای مدیران موفق انبار اولویت بالایی داشته باشد.

شرکت تاپکولیفت تبریز این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است تا با تماس با مشاوران فروش و فنی این شرکت، امکان تهیه انواع صندلی لیفتراک در مدل‌های مختلف با توجه به نوع لیفتراک و صندلی آن در سایزهای مختلف را برای شما فراهم نماید.

فروش صندلی لیفتراک از خدمات ویژه این مجموعه به مشتریان عزیز و بازار محسوب می‌گردد. این خدمات شامل فروش و تعمیرات انواع صندلی لیفتراک برای برندهای معتبر این کالا اعم از محصولات ساخت کشورهای ژاپن، کره، ایران و کشورهای دیگر است.
جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره درباره صندلی لیفتراک و کسب اطلاعات کامل فنی و نیز اطلاع از لیست قیمت انواع گوناگون این کالا از طریق بخش تماس با ما با مشاوران شرکت تاپکولیفت تبریز در ارتباط باشید.

برخی از انواع صندلی های لیفتراکی را در زیر مشاهده می‌نمایید:

صندلی لیفتراک صندلی لیفتراک صندلی لیفتراک صندلی لیفتراک صندلی لیفتراک صندلی لیفتراک صندلی لیفتراک صندلی لیفتراک صندلی لیفتراک صندلی لیفتراک صندلی لیفتراک صندلی لیفتراک صندلی لیفتراک صندلی لیفتراک صندلی لیفتراک

یکی از مهمترین ویژگی هایی که بسیاری از اپراتورها در زمان خرید لیفتراک به آن توجه می کنند، صندلی لیفتراک است. صندلی لیفتراک از پیش نصب شده، از فوم بسیار سخت برای افزایش دوام صندلی ساخته می‌شود و نشستن روی این نوع صندلی لیفتراک برای مدت طولانی می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد. جایگزینی صندلی لیفتراک سخت با نسخه‌های نرم‌تر نه تنها می‌تواند روحیه کارکنان را افزایش دهد، بلکه می‌تواند صدمات فیزیولوژیک ناشی از صندلی استوک را کاهش دهد. حتی کوچکترین برآمدگی می تواند از طریق صندلی سخت به باسن و ستون فقرات اپراتور منتقل شود و باعث ایجاد ضرب دیدگی، زخم های دردناک و یا آسیب جبران ناپذیر به مهره های ستون فقرات شود.

ما در شرکت تاپکولیفت به عنوان ارائه دهنده انواع صندلی لیفتراک، در این مقاله به بررسی چند نمونه از انواع صندلی لیفتراک پرداخته ایم:

آنچه در ادامه می خوانید:
صندلی لیفتراک چرخان چیست و چه مزیتی دارد؟
صندلی لیفتراک بازو دار چیست و مزایای آن کدامند؟
صندلی لیفتراک دارای سیستم گرمایشی چه مزیتی دارد؟
صندلی تعلیق مجهز به بالشتک در طرفین
صندلی لیفتراک شرکتی (OEM) چیست؟
مزایای تأمین صندلی لیفتراک ارگونومیک از تاپکولیفت
ویژگی های صندلی لیفتراک توزیع شده در شرکت تاپکولیفت

صندلی لیفتراک چرخان چیست و چه مزیتی دارد؟

 1. صندلی لیفتراک بعضاً روی یک پایه چرخان قرار میگیرد تا به اپراتور اجازه دهد بدون اینکه کمر خود را بچرخاند از لیفتراک سوار و پیاده شود.
 2. صندلی لیفتراک چرخان می‌تواند از آسیب به کمر پیشگیری کند.
 3. صندلی لیفتراک چرخان احتمال برخورد زانوهای اپراتور به دنده و فرمان و ایجاد آسیب را از بین می برد.
 4. صندلی لیفتراک که دارای ریل قابل تنظیم در زیر صندلی باشد، راحتی را برای اپراتورهای سنگین وزن یا لاغر به ارمغان می آورد.
 5. صندلی لیفتراک چرخان موقعیت نشستن راحت تر اپراتور را فراهم کرده و کنترل و عملکرد بهتر اپراتور را نسبت به فرمان، پدال های پا و سایر کنترل های دکل فراهم می کند.
 6. صندلی لیفتراک چرخان، موقعیت دید اپراتور را نسبت به اطراف افزایش داده و باعث افزایش ایمنی می گردد.

صندلی لیفتراک بازو دار چیست و مزایای آن کدامند؟

 1. صندلی‌های مجهز به دسته‌های بازو نیز می‌توانند وضعیت عملکرد راحت‌تری را به اپراتور ارائه دهند.
 2. پایه های بازو برای قرار دادن برگه موجودی، زمانی که اپراتور سفارش خاصی را انجام می دهد کمک می کند.

صندلی لیفتراک دارای سیستم گرمایشی چه مزیتی دارد؟

 1. در هوای سرد، صندلی لیفتراک مجهز به سیستم گرمایش الکتریکی به اپراتور اجازه می دهد با کمترین استراحت مدت زمان بسیار طولانی تری کار کند.
 2. بهره وری اپراتور در طول یک شیفت معمولی افزایش می یابد.
 3. صندلی لیفتراک مجهز به سیستم گرمایشی، باعث گردش خون بهتر در پاها و کل بدن می گردد.

صندلی تعلیق مجهز به بالشتک در طرفین

 1. صندلی لیفتراک بالشتک دار در طرفین راحتی بسیار بالاتر و ارگونومیک بهتر نسبت به صندلی لیفتراک استاندارد فراهم می کند. این کار به واسطه پشتیبانی بیشتر اپراتور از طریق بالشتک های هر طرف ارائه می شود.
 2. این سبک از صندلی لیفتراک با کمک کمربند ایمنی نصب شده، ایمنی اپراتور را در صورت تصادف یا واژگونی دستگاه تضمین می کند.

صندلی لیفتراک شرکتی (OEM) چیست؟

صندلی OEM به صندلی شرکتی اطلاق می شود که کارخانجات سازنده لیفتراک، این صندلی را به عنوان اورجینال از شرکت تاپکولیفت خریداری کرده و با علامت برند خودشان روی لیفتراک نصب می کنند. تاپکولیفت ارائه دهنده انواع صندلی های شرکتی با سیستم تعلیق کامل است که کارخانجات سازنده لیفتراک را قادر می سازد با تهیه این صندلی ها از تاپکولیف و نصب آن روی لیفتراک، با تکیه بر کیفیت بالا و راحتی محصولات تاپکولیفت، رضایت اپراتورها را جلب کنند. سایر رانندگان لیفتراک و انبارداران محترم نیز می توانند بر حسب نیاز خود به صورت محدود اقدام به سفارش صندلی لیفتراک از تاپکولیفت نمایند.

برخی از مزایای تأمین صندلی لیفتراک ارگونومیک از طریق تاپکولیفت چیست؟

 • صندلی لیفتراک ارگونومیک و راحت که در تاپکولیفت عرضه می گردد، برای ایمنی اپراتورهای لیفتراک در طول شیفت کاری توجه فراوانی شده است.
 • اپراتورها می‌توانند شیفت‌های خود را بدون آسیب دیدگی تکمیل کنند و در نتیجه بهره‌وری بیشتری برای کسب‌وکارها به همراه خواهد داشت.
 • خطرات آسیب اپراتور به حداقل می رسد، بنابراین احتمال اینکه مشاغل مجبور به پرداخت غرامت یا پوشش هزینه های پزشکی کارکنان آسیب دیده باشند کاهش می یابد.
 • صندلی لیفتراک تاپکولیفت، باعث کاهش کلی در هزینه‌های کسب‌وکار می گردد. اپراتورها در شیفت‌های کامل تعیین‌شده خود کار می‌کنند و اپراتورهای جایگزین لازم نیست برای پوشش شیفت‌های کارمندان مجروح در زمانی که برای درمان یا بستری در بیمارستان مرخصی می‌گیرند، حق الزحمه اضافه کاری دریافت کنند.
 • صندلی لیفتراک تاپکو، ضربات وارده به اپراتور را در حد عالی کاهش می دهند و برای اپراتورهایی که لیفتراک خود را در خارج انبار یا روی زمین ناهموار می رانند ایده آل هستند.
 • صندلی‌های لیفتراکی شرکتی، عرضه شده در تاپکولیفت را برای نشستن های طولانی مدت به شدت توصیه کنیم، اما می‌توانید از این صندلی لیفتراکی برای هر حالت شیفتی نیز استفاده نمایید چون راحت‌ترین سواری را به اپراتورها به ارمغان می آورند.

ویژگی های صندلی لیفتراک توزیع شده در شرکت تاپکولیفت:

 1. مجهز به سیستم تعلیق مکانیکی
 2. دارای ریل حرکت به جلو و عقب قابل تنظیم
 3. مجهز به سوئیچ حضور اپراتور
 4. سوئیچ c/w کمربند ایمنی جمع شونده
 5. سیستم مهار لگن
 6. پشتی قابل تنظیم
 7. قابلیت تنظیم وزن تا ۱۳۰ کیلوگرم